ПАМ'ЯТКА!!! щодо першочергових дій у разі виявлення ознак вибухового пристрою або схожих на них предметів

I. Характерними ознаками наявності вибухового пристрою можуть бути:

1. Знаходження у громадських місцях, транспорті валіз, кейсів, пакунків, коробок та інших предметів, залишених без нагляду власників;

 2 Отримання адресатом поштового відправлення від невідомого відправника, наявність у відправленні явного дисбалансу, нестандартний вигляд посилочної тари;

 3. Наявність у предметів характерного вигляду штатних бойових припасів, вибухових речовин, засобів або їх елементів;

 4. Наявність у виявлених предметів звуку працюючого годинникового механізму, запаху бензину, газу, розчинника, хімічних речовин, диму, що виходить з предмету тощо:

 5. Наявність у підозрілого пристрою елементів (деталей), що не відповідають його прямому призначенню (сигнальні лампи, світлодіоди, радіоплати, перемикачі, елементи живлення і т. ін.) або додаткового контакту з навколишніми предметами (антена, вмонтований електричний дріт, натягнутий шнур або мотузка);

 6. Невідповідність маси дійсному призначенню або вигляду предмета (наприклад - вага коробки від цукерок, банки від кави, книги і т.ін.);

 7. Наявність у дверях, вікнах будь-яких сторонніх предметів - закріпленого дроту, ниток, важелів, шнурів тощо;

8. Наявність стороннього сміття, свіжооштукатурених та свіжопофарбованих ділянок стін, стелі, підлоги, порушення ґрунту, покриття на газонах, тротуарах, за відсутності пояснень щодо їх виникнення у відповідних служб.

9. Наявність у контрольованих зонах залишеного автотранспорту, сторонніх чи нічийних приладів, механізмів, тимчасових споруд, будівельних матеріалів і конструкцій  тощо.

10. Намагання особи з предметом у руках чи у специфічному одязі, що дозволяє приховувати  вибуховий пристрій, за будь-яких обставин безпосередньо наблизитися до об’єкту охорони чи маршруту його пересування. У разі, якщо особа намагається безпосередньо застосовувати підозрілий предмет, по можливості не дати їй випустити предмет з рук та використати тіло особи як екран для гасіння у разі вибуху пристрою.

Категорично забороняється самостійно проводити з підозрілим предметом будь-які дії (торкатися, нахиляти, відкривати, переміщувати, підіймати, перерізати  та ін.).

Пам'ятайте, що марна втрата часу при загрозі вибуху може призвести до людських жертв!

В усіх випадках про виявлення ознак вибухового пристрою, підозрілих предметів, осіб повідомляти -

за тел. - 102 оперативного чергового Краснокутського ВП Богодухівського ВП ГУ НП України 

за тел. - 700-16-61, 700-34-50 оперативного чергового УСБ України 

II.      У разі надходження анонімного повідомлення про підготовку вибуху за телефоном:

1.Спробувати з'ясувати у особи, що телефонує, який вибуховий пристрій, де він встановлений і коли повинен спрацювати;

2. Не класти трубку на телефонний апарат;

3.  Повідомити про отримане повідомлення з іншого телефонного апарату до чергової частини органів внутрішніх справ з наданням номеру телефону, на який отримано повідомлення;

4.  Оглянути зазначене приміщення без евакуації персоналу. У разі невизначеності приміщення – оглянути кімнати, до яких є вільний доступ сторонніх, вміст урн для сміття, меблів, залишених пакунків, підозрілих предметів тощо.

III.    У разі виявлення предмета, підозрілого на вибуховий пристрій, необхідно:

 1. Обмежити доступ до приміщення, організувати його охорону;

 2. Негайно доповісти безпосередньому керівнику, вказати місце знаходження предмета, час виявлення та особу, яка його виявила;

 3. Забезпечити інформування чергових підрозділів НП, СБ або ДСНС України;

4. Безумовно виконувати всі рекомендації спеціаліста - вибухотехніка, у разі підтвердження наявності ознак вибухового пристрою організувати евакуацію людей з будівлі, території.

Олімпійські командні змагання. Учасники - здобувачі освіти 5-9 класів та колектив активних педагогів закладу. Класні керівники: Курапова Т.О., Варавенко Т.В., Тилиник І.О., Токаренко І. Л., Шарій В.В. Організатор заходу - вчитель фізичної культури - Кравченко В.А.

Ось і завершився тиждень, присвячений Олімпійським іграм. Командна робота згуртовує і загартовує! Безліч активних, цікавих спортивних заходів організував вчитель фізичної культури Кравченко В.А. Висловлюємо подяку усім здобувачам освіти Клинівського ЗБЗСО, які залюбки брали участь у них. Також дякуємо класним керівникам за підтримку здорового інтересу дітей до спорту.

Виховна година "Сучасні спортсмени" у 3 класі. Класний керівник - Коваленко Лариса Валентинівна

Юні олімпійці! Захоплюючий захід для учнів молодшої школи.
Класні керівники: Марчук Н.В., Малашкевич Н.А., Коваленко Л.В., Соценко Л.В.

Гра в шашки: змагання для найрозумніших!

"Ми - за здоровий спосіб життя!". Година спілкування у 8 класі. Класний керівник - Токаренко Ірина Леонідівна.

Фізична підготовка, влучність, наполегливість дівчат 9 класу не гірша, ніж у хлопців! Навчальні стрільби. Вчитель фізичної культури - Кравченко Вадим Анатолійович. Класний керівник - Шарій Віра Володимирівна.

Змагання з волейболу між здобувачами освіти 9 та 8 класу. Вчитель фізичної культури - Кравченко Вадим Анатолійович.

"Олімпійський урок" у 9 класі. Класний керівник - Шарій Віра Володимирівна

Виховний захід "Виникнення та розповсюдження Олімпійських ігор" 6 клас. Класний керівник - Варавенко Т.В.

1 вересня – День знань – особливе свято! Завжди яскраве, насичене емоційністю та хвилюючою атмосферою. Голосно звучить урочиста музика, звідусіль лунають теплі поздоровлення i кожне людське серце хвилюючись відгукується на заклик першого дзвоника! У цей день від щирого серця хочеться побажати успіхів у навчальному процесі, щоб новий навчальний рік приносив тільки приємні враження!
Директор Клинівського ЗБЗСО Кохановська Людмила Григорівна.

Пам'ятка!!!
Шановні батьки!
з 12.03.2020 по 03.04.2020 року оголошено загальнонаціональний карантин у зв'язку із пандемією коронавірусу.
Карантин -обмеження перебування дітей у людних місцях: магазин, сільський клуб, вулиця, торгівельно-розважальні центри, районні й обласні ринки.
Тому, ОБМЕЖТЕ ПЕРЕБУВАННЯ ВАШИХ ДІТЕЙ У ГРОМАДСЬКИХ МІСЦЯХ!
Що таке коронавірус?
Коронавірус - інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом від людини до людини, від тварини до людини, інкубаційний період - 28 днів.
Симптоми: нежить, сухий кашель, підвищена температура.
ЯК ДІЯТИ, ЩОБ ЗАПОБІГТИ ЗАХВОРЮВАННЮ?
1. Мийте руки з милом (20 секунд) або дезинфікуючим засобом із вмістом спирту.
2. При кашлі та чханні прикривайте рот і ніс серветкою, або згином ліктя
3. Тримайтеся на відстані 1,5 метри від людей, у яких спостерігається кашель.
4. Вживайте велику кількість теплої води.
5. Не торкайтеся руками обличчя (рота, носа, очей)
6. Після вимушеного відвідування людних місць переодягніться, вимийте руки з милом або дезинфікуючим засобом із вмістом спиртом та промийте слизову носа та рота сольовим розчином.
У ВИПАДКУ ВИЯВЛЕННЯ У СЕБЕ ЧИ ЧЛЕНІВ ВАШОЇ СІМ'Ї СИМПТОМІВ ЗАХВОРЮВАННЯ ТЕРМІНОВО ЗВЕРНІТЬСЯ ДО СВОГО ЛІКАРЯ!!!

21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови.
Історія свята, на жаль, має трагічний початок. 21 лютого 1952 року у Бангладеш (Східний Пакистан). Пакистанська влада жорстоко придушила демонстрацію людей, які виражали свій протест проти урядової заборони на використання в країні своєї рідної — бенгальської мови.

Відтоді кожного року Бангладеш відзначає день полеглих за рідну мову. Саме за пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови. Його відзначають ще з 2000 року.

За оцінкою фахівців, із 6000 мов, які нині існують, половина з них знаходиться під загрозою зникнення у найближче десятиріччя. Тому ЮНЕСКО своїм Рішенням прагне підтримувати мову як ознаку культурної приналежності особи. Привернення уваги міжнародної спільноти до цієї теми – важливий крок до визнання необхідності захистити різноманіття культур.

Окрім того, організація вважає, що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.

В Україні це свято відзначають з 2002 року, коли для зміцнення державотворчої функції української мови та сприяння вільному розвитку і використанню інших мов національних меншин України було видане розпорядження “Про відзначення Міжнародного дня рідної мови”.

На передодні свята Дня української мови та писемності учні та вчителі Клинівського ЗБЗСО прийняли участь в написані Всеукраїнського радіодиктанту; також відбулась святкова лінійка в якій приймали участь учні молодших класів, старшокласники мали нагоду прийняти участь в Міжнародному конкурсі знавців української мови імені Петра Яцика.